Apkures sistēmas tīrīšana palīdz ekonomēt

Tagad katrs siltumenerģijas patērētājs augstās izmaksas jūt savā maciņā. Tāpēc ir pienācis laiks steidzami ekonomēt, ievērojami samazinot siltumpatēriņu.

Aktuālākais jautājums - kā to labāk izdarīt, kādu metodi vai tehnoloģiju izvēlēties un kādi būs ieguvumi iedzīvotājiem? Par to saruna ar SIA "WATERPROTECT" valdes priekšsēdētāju Vasiliju Ļebedevu.

-Kāda ir efektīvākā metode, kas dod iespēju ievērojami ietaupīt?

-Katrs atbildīgs pārvaldnieks jau tuvākajā laikā plāno siltuma izmaksu samazināšanas pasākumus un komforta līmeņa nodrošināšanu. Tāpēc tiek aktīvi meklētas iespējas, kā ietaupīt un kā to izdarīt, izmantojot pārbaudītas un arī efektīvas metodes.
Daudzi Latvijas apsaimniekotāji jau ir novērtējuši un ar labiem rezultātiem izmanto apkures sistēmu tīrīšana ar hidrauliskā impulsa metodi. Lai paskaidrotu šīs metodes priekšrocības, ir jāsaprot, kas notiek apkures sistēmā, ja tā netiek tīrīta, un kādas sekas izjūt iedzīvotāji. Ja sistēma ir piesārņota, dzīvokļi ir auksti un nekomfortabli, savukārt rēķini ir ievērojami lielāki nekā ēkās, kur nav piesārņojuma.
Piesārņojums daudzu gadu garumā ir uzkrājies apkures sistēmā un samazina tās caurlaidspēju. Tas nozīmē, ka samazinās siltuma atdeve un palielinājās enerģijas patēriņš. Lai siltums pa piesārņotajām sistēmām varētu nokļūt līdz mūsu dzīvokļiem, iedzīvotāji maksā ievērojami vairāk nekā vajadzētu.
Tāpēc ir pamatots jautājums – cik ilgi iedzīvotāji gribēs pārmaksāt par siltumu?
Tieši tāpēc ir steidzami jādomā par iespējām ieekonomēt, izmantojot apkures sistēmu tīrīšana ar hidrauliskā impulsa metodi. Tā nodrošina visu centrālapkures sistēmu, siltumapmainītāju, katlu un boileru attīrīšanu Galvenais ieguvums iedzīvotājiem – šī metode ļauj ieekonomēt izmaksas (pat līdz pat 30% mēnesī!).
Ieguldītās izmaksas par attīrīšanas darbiem atpelnās aptuveni 3 mēnešu laikā.
Tie ir ļoti labi rādītāji, ko apstiprina daudzi apsaimniekotāji, kas veiksmīgi izmantojuši šo metodi. Iedzīvotāji arī apmierināti, jo vairs nav ziemā jādrebinās un arī naudas ekonomija ir ievērojama. Dzīvokļos valda komforts un omulība.

-Ko, izmantojot šo metodi, iegūst iedzīvotāji?

- Tagad cilvēki ir sākuši saprast, ja savus vecos radiatorus netīrīs, dzīvokļos siltāk nepaliks. Īpaši tagad pēc aukstās ziemas, kad beigusies apkures sezona, ir jāsāk domāt, kā samazināt izmaksas, kā nodrošināt siltumu, zinot, ka apkures tarifu pieaugums ir realitāte, ar kuru ir jārēķinās.
Daudzi ir sapratuši, ka veco radiatoru tīrīšana ir ekonomiskāks risinājums nekā jaunu radiatoru iegāde, kuru ne visi var atļauties. Savukārt veco radiatoru tīrīšanai ir ievērojami ekonomiskākas izmaksas un to var atļauties katrs iedzīvotājs. Tagad katra apsaimniekotāja uzdevums un pienākums ir nodrošināt ēkā komfortu un energoefektivitāti. Tāpēc arī atbildīgi pārvaldnieki piedāvā iedzīvotājiem šo ērto un ekoloģisko metodi. Ikviens tālredzīgs apsaimniekotājs saprot, ka netīrīta apkures sistēma ir energoneefektīva, tātad patērē gan daudz siltumenerģijas, gan palielina izmaksas. Bieži vien netīrītās sistēmās notiek avārijas, kuru novēršanai nepieciešami papildus līdzekļi. Tāpēc apsaimniekotāji tagad izmanto modernu un drošu metodi, kuru var pielietot jebkurā gadalaikā, ne tikai beidzoties apkures sezonai, bet arī aukstajos mēnešos.
Piedāvātās tehnoloģijas pielietošana ļauj pagarināt centrālapkures sistēmu ekspluatācijas termiņu par 30-50%, kā arī paaugstināt strādājošo apkures sistēmu siltumatdevi līdz 50%.
Pēc tīrīšanas iegūtā efektivitāte ir patiešām pārsteidzoša – gaisa temperatūra telpā paaugstinās par 2- 6 °C, atkarībā no telpas termoizolācijas. Tātad ieguvēji ir gan iedzīvotāji, gan apsaimniekotājs.

-Jūs pieminējāt arī ērtības un ekoloģiskumu. Kā tas tiek panākts?

-Tīrīšana ar hidrauliskā impulsa metodi ir ne tikai energoefektīva un progresīva, bet arī ekoloģiski tīra un droša tehnoloģija. Tas nozīmē, ka tīrīšanas laikā netiek bojāti cauruļvadi un nenotiek avārijas. Kā tas tiek nodrošināts? Apkures sistēmas tīrīšana notiek, izmantojot hidraulisko impulsu, ko rada speciāla ierīce - "AGU". Tā ir paredzēta cauruļu iekšsienu, radiatoru, kaloriferu, sildītāju, boileru un citu aukstā un karstā ūdensapgādes iekārtu attīrīšanai no cietajām un mīkstajām nogulsnēm. Tīrīšanas laikā apkures sistēmās notiek aizsērējumu sasmalcināšana sīkās frakcijās, ko nodrošina īslaicīgi hidrodinamiskie impulsi. Impulsa vilnis izplatās cauruļvadā ar ātrumu 1500 m/sek. Kinētiskā trieciena enerģija ir 5-18 J. Svarīgi, ka 98% no impulsa enerģijas iedarbojas uz ūdeni un tikai 2% - uz cauruļvada sienām. Pateicoties šīs metodes drošībai, tīrīšanu ir iespējams jebkurās telpās, ieskaitot ekskluzīvus interjerus, tos nesabojājot. Viss notiek ātri un bez netīrumiem. Svarīgi, ka šī ir droša un pārbaudīta metode – apkures sistēmu tīrīšana, izmantojot hidrauliskā impulsa metodi, ir ieguvusi Eiropas kvalitātes sertifikātu ISO 9001:2000, kā atbilstoša metode šīs nozares kvalitātes standartu prasībām. Ļoti būtiski, ka process nav apgrūtinošs, jo sistēmas attīrīšanas darbu grafiks tiek saskaņots ar iedzīvotājiem, kuri tiek savlaicīgi brīdināti, kad ieradīsies uzņēmuma speciālisti.

-Daudzus apsaimniekotājus interesē darbu ātrums, protams, izmaksas? Vai šīs metode ir izdevīga?
-Latvijas apsaimniekotāji ir novērtējuši, ka apkures sistēmas tīrīšanu, izmantojot šo metodi, var veikt nepārtraucot apkures sezonu.
Ļoti nozīmīga priekšrocība – attīrīšanas ātrums. Piemēram, piecstāvu 60 dzīvokļu mājā visus radiatorus un apkures sistēmas pievadcaurules var iztīrīt piecās kalendārajās dienās. Tikpat svarīgas ir darbu izmaksas. Tās ir vairāk nekā ekonomiskas – viena radiatora attīrīšana izmaksā ap 15 latiem. Salīdzinoši radiatora nomaiņas izmaksas ir ne mazāk kā 70 – 100 latu.
Ne mazāk būtisks ieguvums – sirdsmiers gan pārvaldniekam, gan iedzīvotājam, jo pēc apkures sistēmas attīrīšanas atkārtota procedūra nav nepieciešama 10 un vairāk gadus.
Uzņēmuma individuālā attieksme un personāla profesionālā kompetence nodrošina augstu apkalpošanas kvalitāti.
SIA "WATERPROTECT" apliecina, ka darbu kvalitātes garantijas termiņš ir 2 gadi.

 

Teksts: Lolita Rūsiņa (#23 2011 /PROJEKTS)